У Парижі встановили пам'ятник "фолу Зідана" (фото, відео)

У Парижі встановлена статуя, яка має увічнити самий знаменитий фол в історії чемпіонатів світу - фол, за який у фіналі турніру 2006 року був видалений з поля Зінедін Зідан.

Статуя представляє собою фігури Зінедіна Зідана і Марко Матерацці у момент, коли француз б'є італійця головою в груди.

П'ятиметрова скульптура Зідана встановлена в столиці Франції перед центром мистецтв і культури імені Жоржа Помпіду.

"Ця статуя йде проти традиції споруджувати монументи на честь великих перемог. Ця скульптура - ода поразці", - говорить організатор виставки Ален Мішо.

Основний час того фіналу закінчився внічию 1-1, і, за іронією долі, авторами голів стали саме Зідан і Матерацці - перший відкрив рахунок ударом з пенальті на 7-й хвилині, другий відквитав цей м'яч через 12 хвилин.

На 110-й хвилині в епізоді, що не мав стосунку до гри, (м'яч був чи не на іншій половині поля в цей момент) Зідан раптом ударив Матерацці головою в груди, і той, зрозуміло, впав як підкошений і зобразив смертельні страждання. Акторська гра Матерацці сумнівів не викликала, як, втім, не викликало сумнівів той факт, що за свій фол Зідан заслуговував видалення. Франція залишилася вдесятьох і поступилася в серії післяматчевих пенальті.

Після гри Зідан не став розповідати, що саме йому сказав італієць, скажавши лише, що той його образив і такі образи прощати неможливо.
Згодом великий француз вибачився за свій вчинок.