ua en ru

Епідемія грипу в Україні в 2012 р. буде в листопаді-грудні

Автор: RBC.UA
Головний санлікар України Анатолій Пономаренко прогнозує, що хвиля захворювання на грип в Україні, включаючи новий штам, для боротьби з яким буде використовуватися нова вакцина, почнеться в листопаді - грудні поточного року. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в Кабінеті міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

Головний санлікар України Анатолій Пономаренко прогнозує, що хвиля захворювання на грип в Україні, включаючи новий штам, для боротьби з яким буде використовуватися нова вакцина, почнеться в листопаді - грудні поточного року. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу в Кабінеті міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"У нас оновлений штамовий склад закладений в нові актуальні вакцини, які будуть використовуватися в поточному році", - заявив міністр і додав, що "ретельне відстеження (ситуації з виникненням захворювання) починається у нас з 1 жовтня".

За словами головного санлікаря, за попередніми прогнозами, підвищення захворюваності в Україні відбудеться "де в листопаді з переходом на грудень", а в жовтні ситуація ще буде стабільною.

"На сьогоднішній день ситуація в державі стабільна, керована і контрольована... На початок жовтня, на кінець вересня ми маємо ситуацію краще, ніж торік, ніж позаторік і ніж за багаторічний період досліджень і спостережень нашої служби за цією інфекцією", - додав головний санлікар України.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов оприлюднив дані інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського, згідно з якими в Україні в 2012-2013 рр. прогнозується циркуляція вірусів грипу A(H3N2), нового штаму A/H3N2/Вікторія/361/211, нового штаму вірусу грипу B/Вісконсін/1/2010, і не виключається виникнення вірусу грипу A/H1N1/Каліфорнія/2009. "Міністерство охорони здоров'я розробило і розіслало в абсолютно всі обласні управління охорони здоров'я України рекомендації щодо можливого прогнозування (виникнення захворювань)", - зазначив Толстанов. Крім того, за словами заступника міністра на сьогоднішній день розроблений резерв у розмірі 30 тис. ліжок на випадок виникнення значної спалахи захворювань.

Також Толстанов повідомив, що до аптек, в яких не буде препаратів зі списку, розробленого Міністерством охорони здоров'я України для боротьби з грипом, будуть застосовуватися штрафні санкції, аж до позбавлення ліцензії на практику.

Читайте також: Азаров доручив МОЗ проконтролювати достатність профілактичних засобів в аптеках

"Розроблено та затверджено МОЗ відповідним наказом список медикаментів, які обов'язково повинні бути в лікувальних установах. Крім того, МОЗ, спільно з Державною службою контролю за якістю лікарських препаратів, розроблений список всіх необхідних медикаментів і засобів індивідуального захисту, який повинні обов'язково бути в аптечній мережі ... Нами, разом з Державною санітарно-епідеміологічною службою, контролюється наявність цих медикаментів та засобів індивідуального захисту в лікувальних закладах, а служба контролю лікарських засобів контролює наявність таких засобів в аптечній мережі ... і якщо в аптеці не існує відповідних засобів, а саме засобів захисту, противірусних вакцин, то, відповідно, застосовуються штрафні санкції, аж до анулювання ліцензії на практику", - заявив Толстанов.

Також, за його словами, медична галузь готова до можливої епідемії грипу в Україні - тільки в роздрібній мережі сьогодні є близько 12 млн упаковок ліків від грипу, з яких 2,7 млн упаковок - вакцина.

Читайте також: Ліки в комунальних аптеках повинні бути на 20-30% дешевше, - А.Присяжнюк

Толстанов також вважає, що фінансуванням наявності ліків від грипу в лікарнях повинна займатися місцева влада і самі лікарні. "Фінансування щодо закупівлі вакцин проти ГРВІ і грипу відноситься до органів місцевої влади... Сесії відповідних обласних рад ухвалюють рішення про закупівлю засобів медпризначення, а також вакцин для лікувальних установ. Лікувальні установи зі своїх кошторисів також це забезпечують", - сказав чиновник. Він також повідомив, що наявність відповідних ліків в роздрібній мережі контролює Державна служба контролю за лікарськими засобами.

"Сьогодні я можу доповісти вам, що система лікувальних установ, а також система санітарно-епідеміологічних станцій, їх лабораторій абсолютно готова як до можливості виявлення вірусу, так і до можливості надання відповідного рівня допомоги, будь то амбулаторної, або ж стаціонарної", - сказав міністр і додав: "На сьогоднішній день тільки в роздрібній мережі знаходиться більше 12 млн упаковок лікарських засобів, які потрібні для надання допомоги при захворюванні ГРВІ. Серед них більше 2,7 млн - це вакцина", - повідомив заступник міністра.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

При цьому він підкреслив, що єдиним і головним методом профілактики виникнення захворювання є вакцинація. "На жаль, незважаючи на зусилля Мінохоронздоров'я і Санітарно-епідеміологічної служби, відсоток населення, яке імунизується перед початком осінньо-зимового сезону, дуже низький. Перед попереднім сезоном вакцинувалися 402 тис. 715 людей. "Це близько 1% населення нашої країни", - підкреслив чиновник.