ru ua

В українські супермаркети завезли нібито небезпечний енергетик: що каже виробник

В українські супермаркети завезли нібито небезпечний енергетик: що каже виробник Фото: в українські супермаркети завезли новий небезпечний енергетик

На полицях українських супермаркетів з'явився новий енергетичний напій, який користується великою популярністю. Виробник пропонує баночки з різними смаками за ціною чашечки еспресо - близько 15 грн. Але в одному з підвидів енергетика виявили небезпечну речовину, і вимагають вилучити його з продажів.

Про це розповіли в Головному управлінні Держпродспоживслужби Київської області.

Йдеться про енергетик торгової марки HELL, а саме - Hell Focus Strong 250C.

3 вересня до відомства надійшло повідомлення про виявлення несанкціонованої речовини оксид етилену в сировині (постачальник: ADE-Orangen-Mango-Grundstoff). Його використовували при виготовленні цього напою.

Виробник: Hell Energy Magyaroszag Kft, одержувач в Україні ТОВ "ХЕЛЛ Енерджі ДРІНКС".

В українські супермаркети завезли нібито небезпечний енергетик: що каже виробник

Фото: цей енергетик визнаний небезпечним (oblvet.org.ua)

"Попереджаємо операторів ринку про виконання обов'язку, передбаченого частиною 3 статті 20 Закону України "Про основні засади та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", а саме: негайного вилучення харчового продукту з обігу та письмового інформування компетентного органу про виявлену невідповідність у строк не більше двох робочих днів", - йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Що кажуть у HELL ENERGY?

Повідомлення Держпродспоживслужби стосується винятково одного продукту (HELL FOCUS STR 25ОС), а не всієї лінійки продуктів HELL ENERGY, яких на українському ринку більше 10, та було опубліковане за результатами дій, які ініціювала безпосередньо компанія HELL ENERGY.

За місяць до публікацій до компанії HELL ENERGY поступило звернення, що у сировині (постачальник: ADE-Orangen-Mango-Grundstoff), яка використовувалася при виготовленні напоїв HELL FOCUS STR 25ОС (виробник: Hell Energy Magyaroszäg Kft) та експортована до України (отримувач: TOB "ХЕЛЛ ЕНЕРДЖІ ДРІНКС" м. Київ, 03038) виявлено несанкціоновану речовину оксид етилену. Компанія відразу звернулася до незалежної лабораторії за експертизою з метою показати відкритість та відповідальність перед споживачем. Відповідно призупинила імпорт зазначеного продукту в Україну.

Австрійська лабораторія LVA у своєму заключенні від 09.08.2021 зазначила, що вміст оксиду етилену у напої є низьким, тобто не може спричинити критично-шкідливих наслідків. Додатково наголосимо, що продукція весь час, від моменту існування потенційних ризиків, проведення експертизи та отримання висновків, не постачалася в Україну.

Компанія HELL ENERGY керується міжнародним законодавством та законодавствами країн представлення продукту, відповідно, - українським законодавством, нормами і положеннями, які регулюють сфери діяльності підприємства. Також HELL ENERGY дотримуються міжнародних стандартів і норм ведення діяльності, сертифікації продукції.

Наразі HELL ENERGY готує додаткову експертизу щодо підтвердження дотримання встановлених законодавством України норм і положень, які регулюють сферу діяльності підприємства.