Трійця 2018: що не можна робити

Середа 23 травня 2018 12:59
Трійця 2018: що не можна робити
Фото: Трійця 2018 - 27 травня (flickr.com/sinodmrpc)

Зі святом Трійці пов'язано багато прикмет і забобонів

Головні заборони на Трійцю 2018, народні прикмети свята, чого не варто робити цього дня, щоб провести свято правильно - розповість Styler.

Що не можна робити на Трійцю 2018

27 травня православні християни відзначають світле свято Трійці, яке символізує триєдність Господа. У цей день учням Христа з'явився Святий Дух, наділив їх дарами проповідувати, зцілювати, тлумачити мови і заповідав нести свої знання по всьому світу.

У народі коріння свята сягають ще в дохристиянські часи. У період святкування Трійці у слов'ян проходили Зелені святки, коли проводжали весну і зустрічали літо.

У традиціях святкування Трійці переплелися церковні і народні звичаї. Багато заборон, забобонів та прикмет свята дійшли і до наших часів.

Троїцький букет - оберіг від невдач Фото: Троїцький букет - оберіг від невдач (pixabay.com/Couleur)

Як і під час інших важливих християнських свят, церквою не рекомендується виконувати в день Трійці роботу по дому. Прибирання варто провести в суботу перед святом. Також на Трійцю не можна шити, вишивати, в'язати.

Трійця - свято землі, тому роботи в городі забороняються. Не варто "турбувати" землю, копали, полоти, косити траву. Однак можна збирати букети та лікувальні рослини. Настої з трав, зібраних на свято, володіють цілющою силою, а Троїцькі букети - оберіг від невдач.

Частування також варто приготувати заздалегідь. У свято можна пекти тільки пироги, які називають Троїцьким хлібом. За прикметою, якщо засушити шматочок такого пирога і віддати на весіллі своїм дітям, їх сімейне життя буде щасливим.

Трійця 2018: що заборонено за народними прикметами

За повір'ям, на Трійцю не можна купатися у водоймах і гуляти в лісі. Адже під час Зелених свят у річках і озерах граються русалки, а в лісах - мавки.

На Трійцю не можна гуляти по лісіФото: На Трійцю не можна гуляти по лісі (pixabay.com/Ultra_Nancy)

На Трійцю не проводяться вінчання. У народі говорили, що якщо одружитися на Трійцю, в родині завжди буде присутній хтось третій.

А сватання на свято, навпаки, завжди віталося. Після заручин на Трійцю закохані повинні зіграти весілля на Покрову, щоб сім'я була міцною і щасливою.

За прикметою, хто своє кохання до Трійці не зустріне, буде до кінця року одиноким.

Пом'янути родичів краще в батьківську суботу перед Трійцею, а в день свята кладовище відвідувати не варто.

Трійця - світле свято доброти і благодаті, тому не потрібно сваритися, з'ясовувати стосунки і таїти образи в цей день.

Місця для святкових пікніків у Києві (video.rbc.ua)

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся