ua en ru

Трійця 2018: що роблять у цей день

Трійця 2018: що роблять у цей день Фото: Трійця - свято квітів і зелені (pixabay.com/cocoparisienne)

Красиві традиції і звичаї Трійці

Світла Трійця 2018 відзначається в останню неділю весни - 27 травня. Що потрібно робити в цей день, як відзначити свято згідно з традиціями - в матеріалі Styler.

Трійця 2018: що потрібно робити в свято

Велике свято Трійця припадає на кінець весни. Щорічно його відзначають через 50 днів після Великодня. А ще до приходу християнства в цей період наші предки святкували Зелені святки і раділи настанню літа. В Україні традиції Трійці складалися протягом багатьох років. Церковні обряди і народні прикмети свята славляться своїм колоритом. Багато з них виконуються і в наші дні.

Один з обов'язкових ритуалів, які необхідно робити на Трійцю, - передсвяткове прибирання. Спочатку потрібно ретельно вимити і вичистити кімнати, позбутися від непотрібних і старих речей, і вже після цього приступати до прикраси будинку. Красу в кімнатах здавна наводили використовуючи букети польових квітів і гілки зелених рослин. Вважалося, що на Трійцю душі померлих родичів спускаються провідати свою родину і ховаються в цих гілках.

Головна прикраса на Трійцю - польові квітиФото: Головна прикраса на Трійцю - польові квіти (pixabay.com/SweetMellowChill)

Букети з трав і польових квітів освячуються в церкві і в наші дні. Як і за старих часів, їх використовують в якості домашнього оберега від пристріту, невдач і хвороб. При складанні Троїцького букета-оберега варто скористатися кількома правилами. Серед квітів має бути присутня гілочка берези (символ свята, символ оновлення та продовження життя), м'ята (для наповнення будинку світлою енергією), полин (захист від пристріту), аїр (символ здоров'я і благополуччя), любисток (для залучення любові).

У свято виконувати важку роботу не рекомендується. Господиням в цей день можна пекти пироги. Вважається, що жінка, у якої є діти, повинна засушити шматочок Троїцького пирога і подарувати його своїй дитині на весілля в якості оберега для міцної сім'ї.

Вранці на Трійцю в прикрашених зеленню храмах здійснюється урочиста літургія. Після неї проходить читання особливих молитов, коли необхідно прихилити коліно. Дві молитви вимовляють за здравіє християн і одну за упокій померлих.

У перший день після свята, Клечальний понеділок або Духів день, прийнято освячувати землю і молитися про гарний урожай. А у вівторок - освячувати воду і вмиватися їй з ранку, щоб захиститися від нечистої сили.

Ворожіння та обряди на Трійцю

Зелені святки - час для ворожіння та обрядів на кохання. Увечері перед Трійцею споконвіку дівчата відправлялися в поле або на луки, щоб зібрати квіти для вінка. Після заходу сонця вінки опускали на воду. Якщо два вінки сходилися, значить дівчині недовго залишилося чекати заміжжя. Якщо вінок повертався до берега - до самотності, а якщо тонув - до хвороби і невдач.

На Трійцю дівчата ворожили на вінкахФото: На Трійцю дівчата ворожили на вінках (pixabay.com/AdinaVoicu)

У суботу напередодні Трійці прийнято відвідувати кладовище, приносити поминальний обід померлим родичам і просити захисту.

За народними легендами, на Трійцю у водоймах можна побачити русалку, а в лісі гуляють мавки. Щоб не стати жертвою нечисті, люди не купалися на Зелені свята в річках і не ходили в ліси. Але безстрашні дівчата в надії залучити судженого відправлялися ввечері Зеленої неділі з вінком-подарунком мавкам.

Існує троїцьке ворожіння на гілочках берізки. Для цього ввечері перед святом кілька гілочок молодого дерева потрібно сплести і завити в вінок. Якщо до ранку Трійці вінок не розплететься - до любові і удачі.

Весілля принца Гаррі і Меган Маркл (video.rbc.ua)