Передається через їжу та іграшки: медики попередили про дитячу небезпечну хворобу

Неділя 12 січня 2020 08:00
Передається через їжу та іграшки: медики попередили про дитячу небезпечну хворобу
Лікарі попередили про небезпеку скарлатини (Колаж РБК-Україна)

У МОЗ розповіли про дитячу хворобу скарлатину

У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли про небезпеку скарлатини, на яку часто хворіють діти. Це одна з найпоширеніших дитячих інфекцій, яка викликається ß-гемолітичным стрептококом групи А. У цього захворювання є симптоми: висипання на шкірі, ангіна, загальна інтоксикація. Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом, нею можна заразитися через іграшки і їжу.

Симптоми скарлатини:

  • підвищення температури тіла
  • головний біль
  • загальна слабкість
  • блювання
  • біль у горлі
  • сухість шкіри

Першим симптомом скарлатини є висипання на шкірі, воно з'являється на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і бічній поверхні шиї, бічній поверхні тулуба, животі

Спочатку на язику з'являється білий наліт, однак за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває малиновий колір з набряклими сосочками. Скарлатина лікується антибіотиками.

Вакцини від скарлатини не існує, але якщо людина перехворіла один раз - у неї виробляється імунітет.

Грип в цьому році буде лютувати: медики попередили про небезпеку

Для того, щоб уникнути хвороби, побільше гуляйте на вулиці, провітрюйте кімнату, уникайте контактів з хворими людьми, мийте руки перед їжею і після прогулянок на вулиці.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся