Небезпечна отрута потрапила в річку під Києвом: нові подробиці НП (відео)
Витік хімікатів стався на кордоні двох областей
Хімікати потрапили в річку Рось в результаті аварії в ніч проти 9 червня в селі Збаржівка з мікроавтобусом Mersedes Sprinter, який перевозив близько тонни небезпечних для організму людини добрив (спочатку йшлося про інсектицид "Нурал B"). Інцидент стався в кількох кілометрах перед Київською областю, і в Білоцерківській райдержадміністрації попередили громадян про наслідки потрапляння у воду небезпечної отрути і звернулися із заявою.
Після витоку хімікатів і забруднення води влада Білої Церкви прийняла рішення про тимчасове припинення водопостачання 9 червня з 23:00. Крім того, з 10 червня забороняється вилов риби, купання і випас худоби в акваторії річки Рось.
"На території Погребищенського району загинула риба та інші мешканці водойм! Через 10-12 годин інсектицид досягне Білоцерківщини! На даний момент спеціальні служби роблять заміри води та локалізують можливу зону ураження. Про глибину забруднення і зону ураження річки буде повідомлено додатково", - йдеться в повідомленні Білоцерківської РДА на Facebook-сторінці.
Село Збаржівка на карті (Фото: google.com.ua/maps)
Також в мережі показали відео з місця події. Повідомляється, що автобус вилетів з дороги і потрапив у водойму близько п'яти годин ранку. Транспортний засіб витягли на сушу. Постраждалих немає.
Зазначається, що водій втік з місця ДТП і зараз його розшукує поліція.
Фото: скріншот
Також стало відомо, що автобус горів. Наразі невідомо, що стало причиною пожежі - підпал або загоряння через аварію.
На місці події було встановлено, що перевозили не інсектицид "Нурал B", а інші хімікати, зокрема добрива для рослин, які також небезпечні для людини.
Відео: facebook.com/kiev.informator.ua
Нагадаємо, в 2018 році в Тернопільській області після обробки полів хімікатами до лікарні з отруєнням звернулися 252 людини, 99 з них - діти. Всі постраждалі проходили амбулаторне лікування вдома.
Раніше ми писали про те, що в тимчасово окупованому РФ українському Криму в районі Керчі може різко погіршитися екологічна ситуація. До ризику загострення екоситуації призвело розбирання підконтрольними Москві комерційними будівельними підприємствами сховища відходів металургійного виробництва, накопичених в результаті роботи Камиш-Бурунського залізорудного комбінату.