ru ua

Названо рідкісний симптом раку, який з’являється, коли людина п’є алкоголь

Названо рідкісний симптом раку, який з’являється, коли людина п’є алкоголь Назвно ознаку раку, яка проявляється при вживанні алкоголю (unsplash)

Вчені провели дослідження, яке показало, що в окремих випадках алкоголь здатний допомогти виявити рак. Зокрема, йдеться про злоякісні лімфоми.

Про це пише dip.

Головна ознака раку

Так, такий рак є у клітинах лімфатичної системи. Ключова ознака хвороби – збільшені лімфовузли на шиї, в паху та пахвах.

До того ж основні симптоми пов’язані зі спиртними напоями, вони спостерігаються у людей із лімфомою Ходжкіна. Зазначається, що це пухлинне захворювання лімфатичної системи, яким хворіють у будь-якому віці.

Доктор Грем Коллінз при лікарнях Оксфордського університету, додав, що лімфатичні залози переповнені аномальними клітинами, коли є рак.

"Алкоголь може розслабити кровоносні судини, що може призвести до подальшого підвищення тиску в лімфатичних вузлах, що створює навантаження на навколишню капсулу і викликає біль", – розповів він.

За словами вчених, якщо людина з цим видом раку вирішить випити алкогольний напій, то в одному випадку з двадцяти вона зазнає болю. Біль відчувається там, де знаходяться лімфовузли.

Окрім того, жінки з лімфомою Ходжкіна більше схильні до болю при вживанні алкоголю ніж чоловіки. Щобільше, їм вистачає навіть тієї частки алкоголю, яка міститься у шоколаді з лікером.

Біль виникає відразу ж, а його характеристики варіюються від "ниючого" до "колючого".