ua ru

У МОЗ розповіли, яка COVID-вакцина дозволена вагітним: в Україні така одна

У МОЗ розповіли, яка COVID-вакцина дозволена вагітним: в Україні така одна Фото: Вакцинація від коронавірусу (Getty Images)

Вакцинацію від коронавірусу можна робити вагітним, але в Україні є тільки один препарат, який дозволений жінкам в положенні. При цьому показана вакцинація далеко не всім вагітним, а тільки деяким групам.

Як йдуть в нашій країні справи з COVID-вакцинацією вагітних, який препарат можна вводити та інші нюанси - читайте нижче в нашому матеріалі.

Згідно даним Національної служби здоров'я України (НСЗУ), при вагітності жінки можуть важче переносити коронавірус. Вакцинуватися під час виношування дитини лікарі можуть рекомендувати тільки в особливих випадках.

Коли вагітних потрібно вакцинувати від коронавірусу

"Якщо вагітна має високий ризик захворіти COVID-19, наприклад, жінка працює в ковідній лікарні, або має супутні захворювання, вона може обговорити з лікарем можливість вакцинації.

Яка вакцина дозволена в таких випадках

В Україні тільки один препарат дозволений вагітним - це мРНК-вакцина - Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Інструкції вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech забороняють щеплення вагітних.

Що робити, якщо першу дозу отримали до настання вагітності

Якщо першим щепленням від COVID-19 був препарат на векторній платформі - в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio), лікар повинен пояснити співвідношення ризику і користі від другого щеплення.

"На основі цього жінка сама вирішуватиме, отримати другу дозу цієї ж вакцини під час вагітності або вже після пологів", - кажуть в НСЗУ.

Якщо ви годуєте дитину грудьми

А ось жінки, які годують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.