ua en ru

У кургані над українським "Стоунхенджем" знайшли останки сарматського воїна з тризною (відео)

У кургані над українським "Стоунхенджем" знайшли останки сарматського воїна з тризною (відео) Фото: Дніпровський кромлех в Новоалександровке (facebook.com/archdnipro)

Під Дніпром був виявлений древній кромлех - величезний мегалітичний комплекс віком близько 5-5, 5 тисяч років, який вже охрестили "український Стоунхендж". Археологи над ним проводять дослідження кургану енеоліту-бронзи в Новоолександрівці, в якому знайшли вже двадцять п'яте поховання.

Про це передали вчені Дніпровської археологічної експедиції на сторінці в Facebook.

У крайньому з могильників в центральній частині кургану були виявлені останки сарматського воїна. Також поруч з кістками чоловіка був спис, горщик і залишки тризни.

Це представник сарматської культури, яка датується 3 століттям до н.е. - 3 століттям н.е. Поховання знаходиться безпосередньо під вершиною кургану. Залишки відносяться до ранньої залізної епохи, що, як зазначили вчені, "трохи розбавляє весь наш комплекс сивої давнини".

Як розповіли археологи, покійний лежить головою на північ - північний схід. Цей воїн супроводжувався списом (залізне вістря списа), а в ногах був залишений глечик.

"При цьому складається враження, що стопи охоплювали цей глечик, тобто глечик був встановлений між стопами померлого", - кажуть вчені.

Крім цього в цьому сарматському похованні знаходилася невелика тризна - кістки тварини, які лежать за черепом похованого.

Відео: археологи розповіли про розкопки в кургані над древнім кромлехом під Дніпром