ua ru

Комаровський назвав найнебезпечнішу рибу: "ніколи таку не купуйте"

Комаровський назвав найнебезпечнішу рибу: "ніколи таку не купуйте" Фото: Євген Комаровський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Євген Комаровський розповів, яка риба вважається найкориснішою, яку краще не купувати ніколи, а також пожурив українців за те, що вони їдять мало цього важливого в раціоні продукту.

Про це заслужений лікар повідомив на своєму каналі в YouTube.

Комаровський стверджує, що риба - це здорово, адже в ній багато білка, містяться Омега-3 і Омега-6 кислоти.

"Величезна кількість досліджень, які говорять, що риба реально зменшує ризик багатьох онкологічних захворювання, зменшує ризик ожиріння", - заявляє педіатр.

Скільки риби рекомендується їсти, а скільки - перебір

Він додав, що лікарі всього світу настійно рекомендують, щоб кожна людина, діти і дорослі, їли мінімум дві порції риби на тиждень. Одна порція - це 140 грамів. Але можна і більше - від двох до чотирьох порцій, тобто 280-560 грамів на тиждень. Більше - не рекомендується.

При цьому статистика говорить, що 40% українців рибу практично не їдять. Комусь не подобається запах при готуванні, хтось не може собі дозволити, хтось не має доступу до дійсно якісного продукту.

Часта алергія на рибу - швидше міф

За словами Комаровського, тільки у 1% населення планети є алергія на рибу, при цьому у 40% з цього одного відсотка алергія проявляється в дорослому віці.

До того ж алергія на рибу "не переростається". Але може бути і таке, що на один вид риби є реакція, а на інший - ні.

Яка риба корисна, а яка - небезпечна

Комаровський каже, що суперечки про те, яка риба корисніше - дика або домашня, річкова або морська - нескінченні. Але однозначної відповіді немає, адже плюси і мінуси є у будь-якого варіанту.

"Головне тут - безпека. Наприклад, річкова риба, вона завжди дуже корисна. Містить все необхідне для здоров'я. Але ми ризикуємо разом з цією рибою з'їсти личинки глистів і так далі", - додав педіатр.

Комаровський настійно рекомендує не купувати річкову, та й будь-яку іншу рибу "з рук".

"Більшість личинок глистів гине при глибокому заморожуванні. Тому віддавати перевагу потрібно рибі, замороженій промислово", - каже лікар.

Педіатр додав, що у великій морській рибі багато ртуті, тому вона може бути небезпечною. А любителям суші він нагадав, що для суші потрібно використовувати тільки рибу, промислової заморозки.