Антибіотики - для профілактики всього: чим небезпечна шкідлива звичка українців

Середа 09 грудня 2020 11:55
Антибіотики - для профілактики всього: чим небезпечна шкідлива звичка українців
Антибіотики небезпечні при безконтрольному прийомі (фото: РБК-Україна)

Сьогодні українці приймають антибіотики набагато частіше, ніж раніше. При цьому дуже часто люди самі починають пити препарати, без рецепта лікаря.

За кордоном, зокрема у Франції, Іспанії і Португалії, люди не можуть купити антибіотики без рецепта лікаря. В Україні ж це можна зробити легко, попри те, що безконтрольне лікування загрожує здоров'ю, пише газета "Експрес".

Біля однієї з аптек жінка зізналася, що купує антибіотики без рецепта. Крім того, вона нічим не хворіє, і приймає препарати для профілактики, щоб не підхопити ніякий вірус.

Інша жінка похилого віку також розповіла, що приймає антибіотики по одній таблетці в день для профілактики коронавірусної інфекції.

При цьому співробітники аптек теж охоче пропонують на вибір антибіотики від 60 до 300 гривень для профілактики коронавірусу. Хоча насправді антибіотик не впливає на COVID-19.

"Використовувати антибіотик для профілактики чого-небудь немає жодного сенсу. Ці ліки здатні руйнувати і знищувати бактерії, які до них чутливі", - зазначила сімейний лікар Ольга Гордієвич.

Вона пояснила, що часто вірусні інфекції, включаючи COVID-19, ускладнюються бактеріальним запаленням. В такому випадку вже необхідно приймати антибіотики.

"Самовільне призначення антибіотиків - це велика проблема, яка призводить до розвитку стійких бактерій, які в майбутньому неможливо буде подолати", - підкреслила фахівець.

Лікар-інфекціоніст Євген Дубровський каже, що вживання антибіотиків на ранній фазі коронавірусної хвороби небезпечно, оскільки може спровокувати різке погіршення стану і посилити набряк легень.

Нагадаємо, лікар Євген Комаровський розповів, чи врятує від COVID-19 протизапальне.

Раніше ВООЗ розповіли, як не підчепити COVID-19 під час новорічних свят.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся