ua ru

Захист Савченко вимагає від генпрокурора РФ розібратися з оприлюдненням відео етапування льотчиці

Захист української льотчиці Надії Савченко направив Генеральному прокурору Російської Федерації Юрію Чайці заяву з вимогою перевірити законність передачі Федеральною службою виконання покарань для оприлюднення в ЗМІ службового відео етапування Савченко.

Захист української льотчиці Надії Савченко направив Генеральному прокурору Російської Федерації Юрію Чайці заяву з вимогою перевірити законність передачі Федеральною службою виконання покарань для оприлюднення в ЗМІ службового відео етапування Савченко. Про це адвокат льотчиці Микола Полозов написав у своєму Twitter.

"Захист Савченко подав Генпокурору РФ заяву з вимогою перевірити законність передачі ФСВП відео її етапування для публікації в ЗМІ", - написав Полозов.

Нагадаємо, вчора адвокат заявляв про свій намір передати відповідну вимогу до прокуратури.

Раніше канал Lifenews оприлюднив відео з кадрами перевезення української льотчиці Надії Савченко з Воронезького СІЗО в Москву.

27 серпня 2014 р. Воронезький облсуд прийняв рішення залишити Савченко під вартою до 30 жовтня 2014 р. Також суд постановив провести Савченко психіатричну експертизу в інституті Сербського в Москві.

Зараз Савченко знаходиться в московському СІЗО-6, куди її етапували з Воронежа.

33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ. Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.