ru ua

Закон про соцстрахування не передбачає відшкодування моральної шкоди членам сім'ї працівника, що загинув через профхворобу, - ВСУ

Верховний суд України (ВСУ) визнав, що закон про обов'язкове державне соцстрахування не передбачає відшкодування моральної шкоди, завданої смертю членам сім'ї працівника в результаті отриманого ним на виробництві професійного захворювання. Про це йдеться у рішенні суду по справі № 6-123 цс 12, повідомляє прес-служба ВСУ.

При розгляді справи суд керувався ч. 1 ст. 2 закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності", де зазначено, що дія цього закону поширюється на осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємстві, в установі, організації незалежно від форми власності та господарювання, у фізичних осіб, на осіб, які забезпечують себе роботою самостійно та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності.

"Тому цей закон не регулює правовідносини щодо відшкодування моральної шкоди членам сім'ї працівника, завданої його загибеллю в результаті професійного захворювання, отриманого на виробництві, і такі відносини регулюються ст.ст. 1167, 1168 ЦК України", - йдеться у постанові суду.

Читайте також: ВСУ визнав, що виплата середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні не є неустойкою