Янукович пропонує ВР схвалити допуск на територію України іноземних військових для проведення навчань

Вівторок 09 квітня 2013 11:05

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 2757, ініційований Президентом України Віктором Януковичем, яким пропонується схвалити допуск підрозділів збройних сил іноземних держав на територію України. Про це йдеться в проекті закону "Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2013 році для участі у багатонаціональних військових навчаннях", текст якого опублікований на офіційному сайті ВР.

"Рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2013 році для участі в українсько-білоруських навчаннях із залученням чергових сил з протиповітряної оборони, українсько-російських навчаннях із залученням чергових сил з протиповітряної оборони, українсько-російських навчаннях "Фарватер Миру - 2013", українсько-американських навчаннях "Сі Бриз - 2013", українсько-американських навчаннях "Репід Трайдент - 2013", багатонаціональних навчаннях "Кленова Арка - 2013"- схвалити", - йдеться в проекті закону.

У супровідних документах до законопроекту зазначено, що тактичні україно-білоруські навчання із залученням чергових сил з протиповітряної оборони будуть проведені в квітні-листопада 2013 р. Загальна чисельність учасників навчання - 200 осіб, з боку України - 100 осіб і 7 літаків. Фінансування цих навчань буде за рахунок України (купівля палива для українських літаків). У цей же період будуть проведені аналогічні за цілями і чисельності учасників україно-російські навчання.

У травні-червні 2013 р. плануються українсько-російські командно-штабні навчання із залученням військ навчання "Фарватер Миру - 2013". Навчання, в яких візьмуть участь до 2 тис. військовослужбовців, пройдуть в акваторії Чорного моря. Від ЗСУ планується участь до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, 9 кораблів, до 3 літаків, до 3 вертольотів, 1 підводний човен, до 30 одиниць колісної техніки.

За рахунок України будуть профінансовані протокольні витрати, закупівля канцелярського приладдя, а за рахунок РФ - закупівля палива, харчування та транспортування особового складу.

Україно-американські навчання, загальною чисельністю до 2, 5 тис. військовослужбовців, "Сі Бриз-2013" пройдуть в червні-липні в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і портах.

Від ЗСУ в навчаннях візьмуть участь до 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 9 кораблів, до 8 літаків і вертольотів, до 50 одиниць колісної техніки. Від ЗСУ США - 1 тис. військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до 2 кораблів, до 6 літаків і вертольотів, до 50 одиниць колісної техніки. Від збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасників програми "Партнерство заради миру" до 500 військовослужбовців з озброєнням, в 7 кораблів, до 2 підводних човнів, до 6 літаків і вертольотів.

Фінансування навчань: за рахунок України - оплата митно-брокерських послуг, представницькі витрати, за рахунок держав-учасників - проживання, харчування учасників навчання, закупівля палива, транспортування учасників навчання до місця проведення навчання і назад.

Україно-американські навчання "Репід Трайдент - 2013", чисельністю до 1 тис. 900 осіб пройдуть у липні-вересні у Львівській області.
Багатонаціональні навчання "Кленова Арка - 2013", загальною чисельністю до 650 військовослужбовців від України, Канади, Литви та Польщі пройдуть у серпні-вересня 2013 р. у Львівській області.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся