ВССУ залишив без змін рішення про повернення державі об'єкту культурної спадщини у Києві вартістю 127 млн грн

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у новому касаційному розгляді, погодившись із доводами Генеральної прокуратури, відхилив касаційну скаргу корпорації "Украгропромбуд".

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у новому касаційному розгляді, погодившись із доводами Генеральної прокуратури, відхилив касаційну скаргу корпорації "Украгропромбуд". Своєю ухвалою він залишив в силі судове рішення апеляційного суду щодо скасування ухвали Печерського районного суду м. Києва про затвердження мирової угоди, за якою будинок по вул. Суворова, 9, вартістю понад 127 млн грн, вибув із власності держави та перейшов у власність корпорації, йдеться у повідомленні прес-служби ГПУ.

"Корпорація "Украгропромбуд" у 2010 р. з метою незаконного привласнення будівлі, по вул. Суворова, 9 у м. Києві, загальною площею майже 4,9 тис кв. м та вартістю понад 127 млн грн, який знаходиться у державній власності та є об'єктом культурної спадщини, за надуманих підстав та фактичної відсутності спору, пред'явила до фізичної особи та Національної академії аграрних наук України позов про зобов'язання останніх вчинити дії щодо передачі зазначеного майна у власність корпорації. У ході розгляду справи корпорацією було безпідставно ініційовано підписання мирової угоди, за якою спірний будинок вибув із власності держави та перейшов у власність корпорації.

Незважаючи на незаконний характер цієї угоди, яка протиправно позбавляла державу майна, Печерський районний суд м. Києва затвердив її своєю ухвалою", - йдеться у повідомленні.

Водночас, за скаргою прокурора апеляційним судом м. Києва ухвалу суду першої інстанції було скасовано. Проте, корпорація не зупинила свої незаконні дії та оскаржила це рішення до суду касаційної інстанції, який безпідставно його скасував та залишив в силі рішення суду першої інстанції.

За заявою ГПУ Верховний Суд України незаконне рішення суду касаційної інстанції скасував, а справу направив на новий касаційний розгляд, у ході якого ГПУ довела суду, що вказана мирова угода є незаконною.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся