ua en ru

ВР з другої спроби подолала вето на закон про продовження мораторію на купівлю-продаж земділянок сільгосппризначення до 1 січня 2012 р. (доповнення).

Верховна Рада України з другої спроби подолала вето Президента України Віктора Ющенка на закон про продовження мораторію на купівлю-продаж земділянок сільгосппризначення до 1 січня 2012 р. За відповідне рішення проголосували 366 депутатів (ПР - 151, БЮТ - 151, НУ-НС - 16, КПУ - 27, Блок Литвина - 20, позафракційні - 1) з 426 зареєстрованих в залі.

Перед цим парламентарії 360 голосами підтримали пропозицію віце-спікера ВР Миколи Томенка повернутися до голосування з даного питання. Депутати також відмінили рішення направити закон про продовження мораторію на доопрацювання в комітети парламенту.

Нагадаємо, 22 грудня 2009 р. ВР прийняла закон "Про внесення змін до пунктів 14, 15 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України (щодо терміну на продаж земельних ділянок)".

Закон передбачав продовження терміну заборони внесення права на земельну частку (пай) до статутних фондів господарських товариств до 1 січня 2012 р.

Законом пропонувалося встановити, що купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, а також зміна цільового використання земельної ділянки, в тому числі обмін земельної ділянки на іншу земельну ділянку вводиться з 1 січня 2012 р. Однак для цього повинен вступити в силу закон про державний земельний кадастр та про ринок земель, визначивши особливості обігу земель державної та комунальної власності і земель товарного сільськогосподарського виробництва.

29 грудня 2009 р. В.Ющенко ветіровал цей закон.

Сьогодні вранці на пленарному засіданні ВР депутати не змогли з першої спроби подолати вето. За подолання вето тоді проголосували 275 депутатів (ПР - 168, БЮТ - 43, НУ-НС - 15, КПУ - 27, Блок Литвина - 20, позафракційні - 2 ) з 431 зареєстрованого в залі.