ua en ru

ВР ухвалила закон про надання інформації про вміст у продукції генетично-модифікованих компонентів.

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон "Про внесення змін до законів України щодо надання інформації про вміст у продукції генетично-модифікованих компонентів". За відповідне рішення проголосували 352 депутати з 432 зареєстрованих в залі.

Цим нормативно-правовим актом пропонується внести зміни до закону "Про захист прав споживачів" та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

В законі "Про захист прав споживачів" внести зміни до ст. 15:

а) в пункті 5 абзацу другого частини першої передбачити, що позначки застосовуються не лише щодо продукції, яка містить ГМО, але й щодо тих харчових продуктів, які не містять таких організмів;

б) додати нову частину 6-1, в якій передбачити вимогу для виробників (продавців) замінювати протягом тижня недостовірну інформацію про товар, в разі якщо такий товар не шкодить життю, здоров'ю, або майну споживача.

В Кодексі про адміністративні правопорушення додати до ст. 156-1 нові частини третю та четверту, передбачивши адміністративну відповідальність (штраф) за надання недостовірної інформації про товар та бездіяльність в усуненні цього недоліку.