ru ua

ВР спростила отримання свідоцтв про народження і смерть для мешканців окупованих територій

ВР спростила отримання свідоцтв про народження і смерть для мешканців окупованих територій Фото: Верховна Рада України

Документом передбачається внесення змін до Цивільного процесуального кодексу

Відповідний урядовий проект закону №3171 про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованих територіях України у другому читанні підтримали 249 народних депутатів, передає кореспондент РБК-Україна.

Так, документом передбачається внесення змін до Цивільного процесуального кодексу з метою оптимізації процесу отримання свідоцтв про народження, про смерть для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, визначеній парламентом, та не мають належних медичних документів, передбачених законодавством України.

Так, відповідно до закону, заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника. Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній ВР, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

При цьому справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Радою, розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду. Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню. При цьому воно може бути оскаржено в загальному порядку. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Відповідно до документу, копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи".

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, ВР вдосконалила процедуру документування осіб, які визнані біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні. Відповідний проект закону №3155 "Про внесення змін до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" у другому читанні підтримали 234 депутати.