ru ua

Військові РФ спалюють тіла своїх загиблих солдатів у пересувних крематоріях, - глава СБУ

Військові РФ спалюють тіла своїх загиблих солдатів у пересувних крематоріях. Про це в ефірі 5 каналу заявив голова СБУ Валентин Наливайченко, передає прес-служба відомства.

Він повідомив, що з 20 по 23 січня 2015 року за вказівкою Генерального штабу ЗС РФ на тимчасово підконтрольну терористичним угрупованням територію були введені 7 мобільних пересувних крематоріїв.

За словами Наливайченка, кожна з цих "смертельних печей" спалює за добу мінімум 8-10 тел. Їх роботу координують безпосередньо військові розвідники Росії. Ці "спецкамази" в кінці 2014 року були зафіксовані в Ростовській області поблизу державного кордону України.

Голова СБУ повідомив, що на гарячу лінію Служби щодня звертаються десятки російських громадян, які шукають своїх родичів, російських військових, яких злочинно направили на територію України.

"Незважаючи на те, що вони зі зброєю в руках чинили злочини проти наших громадян, ми чинимо гуманно і повертаємо матерям ідентифіковані тіла, знайдені документи, щоб вони були гідно поховані. Ми говоримо російським матерям - забирайте своїх синів, поки їх же командири не спалили їх у крематоріях", - додав він.

Голова СБУ нагадав, що кілька днів тому СБУ публічно висловила готовність передати російській стороні тіло громадянина РФ Ємельянова. До цього часу консульство Росії не відреагувало на цей крок.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко доручив Службі безпеки України підготувати "Білу книгу" злочинів проти людяності з боку терористів.