Влада Малаві підтвердила смерть Президента Бінгу ва Мутаріка

Державна радіостанція Малаві (країна на південному сході Африки) передала офіційну заяву місцевої влади про кончину Президента Бінгу ва Мутаріка, передає Reuters. Мутаріка помер у віці 78 років, не приходячи в свідомість після серцевого нападу. Напередодні в пресі з'явилися непідтверджені дані про його смерть.

Мутаріка очолив Малаві в 2004 р. і був переобраний на другий термін в 2009 р. Наступні вибори Президента Малаві повинні відбутися в 2014 р.

Протягом першого терміну Мутаріка провів низку реформ у сільськогосподарському секторі, надаючи місцевим фермерам державні субсидії, що сприяло зростанню економіки Малаві. Проте останніми роками темпи зростання економіки країни почали знижуватися на тлі дефіциту бензину та іноземної валюти при високому рівні безробіття, що вилилося в масштабні антиурядові демонстрації. У 2011 р. в результаті зіткнень демонстрантів з урядовими військами загинули щонайменше 19 осіб.

Жорстоке придушення демонстрацій ускладнило відносини глави Малаві та іноземних держав, які звинуватили Мутаріка в порушенні цивільних прав, і в березні 2012 р. влада США відмовилися направити в Малаві гуманітарну допомогу на 350 млн дол.

Згідно з Конституцією Малаві, у разі непередбачених обставин, які роблять вакантним місце Президента, біля керма держави встає віце-президент (в даний час цю посаду займає Джойс Банда).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся