ru ua

Влада Афганістану повинна дякувати, а не критикувати США, - міністр оборони США

Міністр оборони США Леон Панетта різко відреагував на критику дій США з боку Президента Афганістану Хаміда Карзая, який виразив невдоволення, що міжнародна коаліція не в змозі переслідувати бойовиків у Пакистані і замість цього зосередилася на повстанцях в Афганістані. На думку Панетти, лідер Афганістану повинен сказати спасибі, що солдати союзних військ б'ються і вмирають в його країні, а не критикувати їх, передає Associated Press.

"Ми добилися прогресу в Афганістані, тому що є чоловіки і жінки у формі, які готові боротися і вмирати за суверенітет Афганістану. Я думаю, було б корисно, якби Президент хоча б один раз за весь час висловив свою подяку за жертви, принесені тими , хто воював і вмирав за Афганістан, а не критикував їх", - сказав Панетта журналістам, перебуваючи в поїздці в Латинській Америці.

Напруженість між Афганістаном і США зросла на тлі атак терористів, одягнених в уніформу афганської поліції, на сили коаліції.

Нагадаємо, 30 вересня 2012 р. загальна кількість убитих в Афганістані американських військових досягло 2 тис. чоловік. Міжнародні сили сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) перебувають в країні з 2001 р., згідно з мандатом Ради Безпеки ООН. У 2012 р. щонайменше 52 військовослужбовця міжнародної коаліції загинули в результаті нападів бойовиків в уніформі афганських спецслужб.

Читайте також: В Афганістані з 2001 р. загинули дві тисячі американських солдатів