Віце-прем'єр РФ: Переведення нафтопроводу Одеса-Броди на прямий режим роботи заблокує південну "Дружбу" і в перспективі її північну частину.

Можливий запуск Україною і низкою країн Європи нафтопроводу Одеса-Броди в аверсному режимі може заблокувати південну гілку нафтопроводу "Дружба", а в разі добудови Одеси-Броди до Гданську закрити північну гілку "Дружби". Таку думку сьогодні журналістам висловив віце-прем'єр РФ Ігор Сечин. "Якщо проект піде, він просто закриє систему ("Дружбу")", - сказав він. За його словами, зняти частину ризиків, які можуть виникнути під час реалізації українського проекту, дозволить Балтійська трубопровідна система-2 (БТС-2), що будується, за рахунок якої будуть розвантажені нафтопроводи, що існують в цій зоні. "Якщо буде реалізовано проект "Одеса-Броди", це завдасть прямого збитку нашим нафтовим компаніям і зможе призвести до закриття частини нафтопровідної системи "Дружба", я маю на увазі південну гілку. На місці європейських споживачів я б задумався, наскільки вони в цьому зацікавлені", - сказав І.Сечин. Водночас він додав, що Росія до переведення нафтопроводу Одеса-Броди в аверсний режим готова збільшувати прокачування нафти, зокрема через термінал "Південний", з 10 до 11,5 млн т нафти. Але для цього, за його словами, РФ хотілося б мати розуміння про довгострокові перспективи постачань нафти цим напрямом, щоб захистити інтереси російських постачальників. Як уточнив президент "Транснєфті" Микола Токарєв, в даний час через Одесу перевалюється 4 млн т російською нафти, через порт Південний - 10 млн т, через Гданськ - 5 млн т. Крім того, існує перевантаження в порту Приморськ - близько 6-7 млн т. За словами глави "Транснєфті", теоретично весь цей об'єм можна буде перенаправити на БТС-2.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся