Вірогідним джерелом кишкової інфекції в Харківській області є постачальник харчових продуктів, - МОЗ

Вірогідним джерелом інфекції в місті Богодухів Харківської області є постачальник харчових продуктів, повідомляє прес-служба МОЗ.

Зокрема, зазначається, що проведено обстеження закладів освіти, встановлено коло контактних осіб, проводиться необхідне лабораторне обстеження харчових продуктів та персоналу гімназії.

Усі вогнища інфекції пов'язані з єдиним постачальником харчових продуктів приватним підприємцем М., який фасував та розвозив готові харчові продукти. "Отримані результати досліджень дозволяють зробити попередній висновок, що вірогідним джерелом інфекції є саме цей постачальник харчових продуктів, шлях передачі інфекції - харчовий; обставини, що сприяли розповсюдженню інфекції - грубі порушення як при постачанні харчових продуктів, їхньому зберіганні та приготуванні в умовах навчальних закладів. Із визначеним постачальником продуктів розірвано угоди щодо виконання поставок. Продукти вилучені та знищені", - йдеться в повідомленні МОЗ.

Крім того, повідомляється, що станом на 12 жовтня внаслідок спалаху гострої кишкової інфекційної хвороби  зареєстровано 72 випадки захворювання, з них 67 у дітей. Спалах триває з 5 жовтня 2012 р.

На стаціонарному лікуванні знаходиться 54 особи, з них 49 дітей. Решта проходять лікування в домашніх умовах.

Станом на 11 жовтня 2012 р. у 20 хворих встановлено етіологічний чинник - дизентирію Зонне. Дослідження біологічного матеріалу від інших хворих тривають.

При дослідженні об'єктів довкілля в харчових продуктах у гімназії №1 виділено також збудник дизентерії Зонне. На харчоблоках інших шкіл також виявлено численні порушення санітарно-гігієнічного режиму.

По факту спалаху хвороби прокуратурою району порушено кримінальну справу.
Комісійне розслідування випадку групового захворювання триває.

Читайте також: У шкільній їдальні в Харківській обл. отруїлася 21 людина, до лікарні потрапили 19 дітей

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся