ru ua

VAB Банк звернувся до Януковича з проханням взяти під особистий контроль справу колишнього акціонера банку

ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» (VAB) звернувся з до Президента України Віктора Януковича з проханням взяти під особистий контроль справу колишнього мажоритарного акціонера банка Сергія Максимова та доручити Генеральній прокуратурі (ГПУ) вжити всі необхідні законні заходи по справі. Про це йдеться у відкритому листі банку за підписом голови правління VAB Дениса Мальцева.

«Нацбанком у 2011 р. здійснено перевірку банку, під час якої було виявлено ряд фактів, що засвідчили зловживання посадовими особами банку, в тому числі - Сергієм Максимовим, головою наглядової ради банку - президента банку до 2010 р. Саме в період діяльності Сергія Максимова на цій посаді було видано кредити на фінансування пов'язаних з ним підприємств на суму близько 1 млрд грн. Ці кошти були виведені в іноземній валюті за кордон на рахунки компаній - нерезидентів, які зареєстровані в офшорних зонах (Панама, Британські Віргінські острови) за фіктивними контрактами. Розпорядниками рахунків за довіреностями стали уповноважені особи - представники Сергія Максимова. Матеріали за вказаними фактами, що виявила перевірка НБУ були направлені в правоохоронні органи. На сьогодні банку невідомо про результати розгляду вказаних матеріалів правоохоронними органами», сказано в листі.

В листі нагадується, що ГПУ порушила проти Максимова дві кримінальні справи. Проте, зараз «Максимовим та його оточенням проводиться активна дискредитаційна кампанія щодо банку, спрямована на дестабілізацію ситуації в банківській установі, що має на меті відволікти увагу від розслідування вчинених ним злочинів та унеможливити повернення привласнених коштів. Елементами цієї стратегії є проведення чорної PR-кампанії, схеми та технології якої використовувались в 2008 р. для розбалансування ситуації щодо інших банківських установ», - сказано в листі.

Зокрема, стверджує Денис Мальцев, «використовуючи свої особисті зв'язки з колишніми працівниками СБУ та інших силових структур, які співпрацювали з Максимовим в період його роботи з ДК «Укрспецекспортом» протягом 1997-2002 рр, всіляко гальмується розслідування кримінальних справ щодо Максимова, також повністю ігнорується акт перевірки НБУ, який чітко вказує на зв'язок Максимова з виведенням за кордон та привласненням близько 1 млрд грн».

«Новими акціонерами та менеджментом робиться все можливе щодо
стабілізації і поліпшенняя ситуації в банку. Зокрема, протягом 2011-2012 рр у статутний капітал було додатково внесено понад 1,5 млрд грн, що дозволило банку вперше за останні три роки вийти на беззбитковість. Високу оцінку роботі банку і надало міжнародне рейтингове агентство Moody's, яке підтвердило рейтинги VAB Банка E/Caa1. Зокрема банк отримав підтвердження довгострокового рейтинга банка Caa1 по депозитам в іноземній валюті і національній валюті, а також рейтинга фінансової стабільності E і рейтинга за національною шкалою на рівні Ba1.ua. Прогноз за довгостроковими рейтингом фінансової стабільності - позитивний», - наголошується в листі.