В.Ющенко заявляє про необхідність переходу Рахункової палати на щомісячний режим проведення аналізу виконання держбюджету.

Президент України Віктор Ющенко заявляє про необхідність переходу Рахункової палати на щомісячний режим проведення аналізу виконання державного бюджету з обов'язковим оприлюдненням результатів. Про це він сказав під час зустрічі з головою Рахункової палати Валентином Симоненком, повідомляє прес-служба глави держави. За словами Президента, це викликано обмеженням урядом інформування суспільства про реальний стан державних фінансів. Президент окремо відзначив важливість вирішення питання щодо здійснення за підсумками І півріччя перевірки законності та ефективності використання коштів створеного в бюджеті Стабілізаційного фонду. Як свідчить світова практика, зауважив В.Ющенко, Стабілізаційний фонд у кризових умовах має виступати "інвестиційним локомотивом" економіки. Однак в Україні ця ідея вихолощена як в законі про бюджет, так і практикою уряду. Фактично сьогодні Стабілізаційний фонд перетворився у механізм ручного маскування Кабінету міністрів прогалин в економіці в цілому та діяльності окремих підприємств зокрема, вважає глава держави. Президент також очікує від Рахункової палати внесення пропозицій як щодо усунення порушень чинного бюджетного процесу, так і стосовно вдосконалення бюджетного законодавства в цілому. Зі свого боку В.Симоненко виклав Президентові своє бачення шляхів розв'язання актуальних проблем бюджетного процесу та доповів про поточну ситуацію з діяльністю Рахункової палати. На його переконання, на сьогодні існує низка головних проблем бюджетного процесу. Насамперед йдеться про відсутність реакції уряду на будь-які зауваження Рахункової палати щодо порушень бюджетного законодавства. За словами В.Симоненка, з початку року він направив до Кабінету міністрів 39 звернень щодо виявлених аудиторами Рахункової палати порушень у конкретних міністерствах та відомствах і в цілому щодо виконання держбюджету-2009, однак жодної відповіді не отримав.
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся