В.Ющенко підписав закон щодо подолання наслідків фінансової кризи, який скорочується термін повернення валютної виручки до 90 днів.

Четвер 19 листопада 2009 20:00

Президент України Віктор Ющенко підписав закон № 1533-VI Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи». Про це повідомляє Головна служба інформаційної політики Секретаріату президента. Даним законом скорочується термін повернення валютної виручки з 180 до 90 днів.

Законом також звільняються від оподаткування операції банків та інших фінансових установ з поставки (продажу, відчуження іншим способом) майна, що передане фізичними особами, а також суб'єктами підприємницької діяльності - приватними підприємцями та іншими особами, які не є платниками податку, в заставу, у тому числі іпотеку, та на яке було звернено стягнення.

Крім того, законом збільшено частку резервів під кредитні операції, які можуть бути включені у валові витрати. «До складу валових витрат включається 80 відсотків (для банків на період до 1 січня 2011 року - 100 відсотків) сукупного розміру страхового резерву, сформованого банком або небанківською фінансовою установою згідно з підпунктом 12.2.1 цього пункту», - сказано в законі.

Національний банк України зобов'язано щоквартально надавати інформацію Президенту України, Кабінету міністрів України та комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності щодо безготівкової емісії у відповідному періоді, а саме: проведення операцій з рефінансування банків; проведення інтервенцій на міжбанківському валютному ринку; проведення операцій на фондовому ринку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся