ru ua

У Варшаві підписаний договір, що визначає умови майбутнього перебування американських військ на території Польщі.

У Варшаві підписаний договір, що визначає умови майбутнього перебування американських військ і військової техніки на території Польщі. Підписи під т.зв. "Угодою про статус військ (SOFA)" поставили заступник держсекретаря США по контролю над озброєннями і міжнародній безпеці Елен Таушер і заступник міністра оборони Польщі Станіслав Коморовський, передає Associated Press.

Угода про статус військ США в Польщі є необхідною умовою для розміщення в східноєвропейській країні американських ракетних комплексів Patriot, про яке сторони домовилися в жовтні цього року. Раніше, у вересні, президент США Барак Обама оголосив про відмову від планів колишньої адміністрації розвернути в Східній Європі третій позиційний район протиракетної оборони (ПРО). Екс-президент США Джордж Буш планував розмістити 10 ракет-перехоплювачів в Польщі і станцію радіолокації в Чехії, проте адміністрація Б.Обами вирішила відмовитися від цього плану на користь "ефективнішого і економічнішого" проекту.

Замість бази з ракетами-перехоплювачами Вашингтон запропонував Варшаві розмістити на польській території командні пункти із зенітними ракетами SM-3 і комплекси ППО Patriot. За словами американських чиновників, постачання ракетних комплексів Patriot до Польщі повинні початися в 2010 р. Крім того, в перспективі Польща може стати частиною нової, модифікованої системи ПРО США, створення якої Вашингтон планує завершити до 2020 р.

У Варшаві стверджують, що американські зенітно-ракетні комплекси Patriot потрібн,і зокрема, для захисту від "російської загрози".