В Україні за 10 років з держфондів було вкрадено близько 1 тис. позицій культурних цінностей, - Держслужба контролю.

В Україні за 10 років з держфондів було вкрадено близько 1 тис. позицій культурних цінностей, що в 10 разів більше, ніж за попереднє десятиліття. Про це повідомив на прес-конференції голова Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України Юрій Савчук, передає кореспондент РБК-Україна. "Цей показник величезний. Якщо за часів СРСР крадіжка однієї культурної цінності ставала подією № 1, то зараз це переросло в статистику", - зазначив він.

За його словами, основною причиною зростання крадіжок є низький рівень дотримання безпеки в держархівах, бібліотеках, музеях, недофінансування цих програм з держбюджету.
Як зазначив Ю.Савчук, Держслужба контролю планує продовжити роботу із створення єдиної бази даних культурних цінностей, яка дозволить контролювати наявність всіх найменувань культурних цінностей. Він додав, що на ці цілі виділяється "надто мало" коштів, зокрема в попередні роки на ці цілі виділялися близько 15 тис. грн на рік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся