ru ua

Внаслідок аварії корабля поблизу Лівану зникли без вісті 11 моряків-громадян України, - МЗС.

Екіпаж корабля, що затонув поблизу берегів Лівану складався з 12 громадян України, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС) України. За інформацією, отриманою від представників морської поліції Кіпру та рятувального центру м. Ларнаки, ввечері 11 грудня ц.р., з вантажного судна Salla 2 (порт приписки Конго, власник судна компанія Sela Shipping LTD (Ізраїль) надійшов сигнал SOS. В той час судно знаходилось на відстані 115 морських миль від берега Кіпру. "На борту судна перебувало 12 членів екіпажу, усі громадяни України", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що біля місця аварії знаходились два торгові судна та військовий корабель ООН Laura Schulte. Після прибуття на місце аварії, було виявлено два рятувальні човни. На одному з них перебував громадянин України, якого було піднято на борт військового корабля ООН. Стан українського моряка задовільний, його доправлено до морського порту м. Бейрут (Ліван). У рятувальній операції беруть участь кіпрські та ізраїльські рятувальники, а також корабель сил НАТО (Великобританія).
"За попередньою версією, причиною аварійної події судна Salla 2 могли стати складні погодні умови (шторм), які зберігаються і на даний момент, що значно ускладнює проведення рятувальної операції", - йдеться у повідомленні. Пошуково-рятувальна операція триває. "Справа перебуває на особистому контролі голови МЗС Петра Порошенка, який дав відповідні доручення дипломатам посольств України в республіці Кіпр, Лівані, генерального консульства України в м. Хайфа та департаменту консульської служби МЗС України", - йдеться у повідомленні.