ru ua

В.Литвин: Наміри опозиції блокувати парламентську трибуну під час розгляду питання про ЧФ РФ "не є виходом".

Спікер Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що наміри опозиції блокувати парламентську трибуну під час розгляду питання про продовження перебування на території України Чорноморського флоту РФ до 2042 р. "не є виходом", повідомляє прес-служба ВР України.
Керівник парламенту наголосив, що вирішувати питання шляхом блокування і з`ясування стосунків не можна, і, "окрім емоцій, має бути продемонстрована спільна політична відповідальність".
Щодо правового аспекту підписання угоди про базування флоту керівник парламенту зазначив, що ст. 17 Основного закону забороняє розміщення на території України іноземних військових баз. "І я беру на себе відповідальність стверджувати, що в Україні немає іноземних військових баз", - наголосив він. У той же час, за словами В.Литвина, пункт 14 перехідних положень Конституції дозволяє тимчасове перебування іноземних військ на військових базах України на підставі відповідних угод. "Треба розрізняти терміни "розташування іноземних військових баз" та "тимчасове перебування іноземних військ на українських військових базах". Це аналогічно тому, що, відповідно до чинного законодавства, ми не можемо дозволити іноземцю побудувати будинок в Україні, але можемо здати йому будинок в оренду, якщо плата буде прийнятною", - пояснив керівник українського парламенту.
Нагадаємо, раніше сьогодні, лідер депутатської групи "За Україну!" В'ячеслав Кириленко заявив, що "За Україну!" 27 квітня разом з іншими опозиційними силами буде блокувати парламентську трибуну, щоб не допустити ратифікації Верховною Радою України домовленостей, підписаних Президентом України Віктором Януковичем і Президентом РФ Дмитром Медведєвим.