ru ua

В.Колесниченко не проти того, щоб функція призначення суддів на адміністративні посади була закріплена за ВРЮ і Президентом.

Голова Вищої ради юстиції (ВРЮ) Володимир Колесниченко не проти того, щоб функція призначення суддів на адміністративні посади була закріплена за ВРЮ і Президентом. Про це він заявив сьогодні журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

"Голова ВРЮ не зможе вплинути в незаконний спосіб на позицію членів ВРЮ, тому я вважаю, що на сьогодні один з варіантів (вирішення питання про керівний склад у судах)... щоб ВРЮ призначала на адміністративні посади в судах. Інше питання, хто повинен вносити кадрові пропозиції на адмінпосади: чи то збори суддів, чи то рада відповідних суддів. Яким чином уникнути конфлікту інтересів? Адже сьогоднішня Рада суддів більш, ніж на 70% складається з голів судів і заступників і в той же час призначає на ці ж посади. Логіки в цьому немає", - сказав В.Колесниченко.

Також голова ВРЮ додав, що Президент має призначати на адмінпосади в судах за поданням ВРЮ. "Конституція сьогодні не наділила повноваженнями Президента (стосовно призначення на адмінпосади в судах), але думаю, що ВРЮ може бути проміжним етапом, а Президент призначає на цю посаду", - сказав він.