В.Бондик і В.Колесніченко ініціюють звільнення із посади судді ВСУ В.Онопенка.

Понеділок 01 лютого 2010 14:27

Народні депутати від Партії регіонів Валерій Бондик та Володимир Колесніченко ініціюють звільнення з посади судді Верховного суду України (ВСУ) голови цього суду Василя Онопенка. Відповідну постанову "Про скасування постанови Верховної Ради України "Про обрання судді Верховного суду України" зареєстровано за № 6025 від 1 лютого 2010 р.

Зокрема, у пояснювальній записці депутати зазначають, що В.Онопенко  "особисто, своїми непрофесійними діями, нехтуючи волею президії Вищого адміністративного суду України, Ради суддів адміністративних судів України та Конференції суддів адміністративних судів, які у відсутність встановленого законом порядку призначення суддів на адміністративні посади і звільнення з цих посад висловили довіру Пасенюку О.М., призначивши його після спливу терміну повноважень голови Вищого адміністративного суду України виконуючим обов'язки голови цього суду, намагається дезорганізувати роботу суду та узурпувати судову владу в свої руки".

Саме тому нардепи вирішили повернутися до питань, які у 2007 р. розглядала тимчасова слідча комісія (ТСК) Верховної Ради України з питань з'ясування обставин прийняття Радою суддів України рішення про призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад.

У попередньому звіті ТСК ВР доручила відповідному комітету звернутися до Вищої ради юстиції щодо порушення суддею ВСУ В.Онопенком присяги судді.

Підставою для вищенаведеного був той факт, що постанову ВР, якою В.Онопенка було обрано суддею ВСУ було прийнято з порушенням вимог закону, зазначено у пояснювальній записці до проекту постанови.

Зокрема, зазначається, що на момент обрання В.Онопенко більше 11 років не був суддею. Тому згідно із законом він мав скласти кваліфікаційний іспит, однак у матеріалах немає інформації про його складання.

Нардепи від Партії регіонів також указують на те, що лист чинного в жовтні 2002 р. голови ВСУ В.Бойка не пройшов відповідних реєстраційних процедур у Верховній Раді, не містить вхідного номеру ВР. "Текст такого листа також не відповідає вимогам чинного законодавства України", - сказано у пояснювальній записці.

"Висновок Вищої кваліфікаційної комісії суддів України також не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки не завірений належним чином, у ньому відсутні підписи членів цієї Комісії, що викликає сумніви. Що таке питання дійсно розглядалося на засіданні Вищої кваліфікаційної комісії", - сказано у пояснювальній записці до проекту постанови ВР.

"Жодним чином не завірена і довідка про роботу в минулому Онопенка В.В.", - зазначають В.Бондик і В.Колесніченко.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся