У Неаполі пройшла багатотисячна акція протесту проти токсичного сміття та нелегальних звалищ

У Неаполі 16 листопада 2013 р. пройшов марш протесту проти нелегального викиду токсичних відходів. У демонстрації взяли участь кілька десятків тисяч жителів міста, передає ВВС.

В районі між Неаполем і Казертой, який місцеві жителі називають "Трикутником смерті" через токсичних парів, що утворюються при спалюванні сміття, за останні 20 років, за низкою оцінок, було викинуто і спалено близько 10 млн т промислових відходів. Згідно групі з охорони навколишнього середовища Legambiente, що організувала акцію протесту, в нелегальному сваливании сміття в "Трикутнику смерті" беруть участь близько 440 підприємств з північної і центральної Італії.

Одна з вимог демонстрантів полягало в проведенні негайної очищення забрудненої території. Італійський уряд вже оголосив про початок великого проекту щодо закриття нелегальних звалищ та усунення їх наслідків. У створенні нелегальних звалищ учасники маршу звинувачують місцеву мафію - Каморру. Неаполітанська мафія Каморра традиційно заробляє на вивезення сміття і дешевих звалищах. В Італії кажуть, що мафія зробила все можливе, щоб саботувати зусилля місцевої влади щодо будівництва нових сміттєвих полігонів і модернізації галузі, і такий саботаж регулярно призводить до "сміттєвих криз", коли протягом деякого часу в Неаполі не прибирається сміття з міста не вивозяться відходи. Так, за останні за останні роки до очищення Міста від сміття кілька разів залучалися війська.

Крім того, в регіоні зростає кількість хворих на рак. Стрибок випадків захворювання на рак в передмісті Неаполя лікарі помітили близько 20 років тому, і за минулі роки кількість ракових діагнозів у жінок в цьому районі зросла на 40%, а у чоловіків - на 47%. Передбачається, що цей ріст обумовлений токсичними викидами при спалюванні відходів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся