В МОЗ констатують низький рівень забезпечення онкохворих знеболюючими препаратами

В МОЗ констатують низький рівень забезпечення онкохворих знеболюючими препаратами. Про це на нараді у Кабміні заявив міністр охорони здоров'я Зиновій Митник, передає кореспондент РБК-Україна.

"На сьогодні на низькому рівні знаходиться забезпечення онкохворих знеболюючими препаратами наркотичного та психотропного походження, особливо в районних центрах та селах", - сказав З.Митник.

За словами міністра, це пов'язано з тим, що лише 693 аптеки із понад 12  тис. мають ліцензію на відпуск психотропних та наркотичних препаратів. Особливо ця проблема є гострою в Одеській, Вінницькій, Сумській, Кіровоградській областях та у Криму.

Також міністр наголосив, що в Україні поширена практика необґрунтованого призначення лікарями дорогих ліків за наявності більш дешевих аналогів. Вирішити цю проблему, за його словами, можна запровадивши перший етап страхової медицини, який полягає в запровадженні страховки на забезпечення ліками в разі амбулаторного лікування пацієнта.  

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся