У Києві на складі металобрухту виявили 5 т радіоактивних труб з Чорнобиля

У Києві на складі металобрухту виявили 5 т радіоактивних труб. Виявилося, що труби з Чорнобиля, повідомляє телеканал "Інтер".

Міліція шукала звичайне, випиляне в Києві залізо, знайшла ж куди більш небезпечне. Дані труби зберігаються тут вже досить тривалий час.
Власник складу не коментує, звідки в його ангарі з'явився радіоактивний метал.

"Якщо допустимий рівень - 30 мікрорентген на годину, то в даному випадку ми отримали 230", - говорить інженер Київського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби (СЕС) України Ольга Шадюк

Такого рівня радіаційного забруднення, та ще й частки цезію труби могли досягти, лише перебуваючи тривалий час поблизу неймовірно сильного джерела радіації.

"Візуально видно, що труби чорнобильського походження: вони мають бета-забрудненість, гамма-забрудненість. Труби пройшли попередню дезактивацію - я думаю, що це гидрообразив або піскоструйка" - зазначає начальник цеху державного спеціалізованого підприємства "Централізоване підприємство з поводження з радіоактивними відходами Володимир Щука.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся