ua en ru

Звільнений директор Національного інституту раку влаштував скандал під час операції

Звільнений директор Національного інституту раку влаштував скандал під час операції Звільнений професор Ігор Щепотін з міліцією намагався прорватися до пацієнтки

Звільнений 11 лютого директор Національного інституту раку України, професор Ігор Щепотін 16 лютого влаштував скандал під час операції. Про це РБК-Україна повідомила в. о. директора Національного інституту раку Олена Колесник.

За словами Колесник, у Щепотіна за контрактом останній день роботи був 11 лютого. Він був звільнений згідно з законом та відповідно наказом МОЗ України.

"У п'ятницю, 12 лютого, він не був на роботі. Однак вийшов 16 лютого. Дійсно, ми списки операцій складаємо за тиждень. І він собі, ще будучи директором, до 11 числа запланував наперед деякі операції. Після того, як він був звільнений, ми поміняли хірурга. У понеділок з ранку ми подали пацієнтку на операцію, і лікар з вищою категорією став оперувати", - розповіла Колесник.

"Ігор Борисович прийшов, самовільно переодягнувся і став підніматися в операційну. Він не встиг помитися, він не брав участь в операції. Причому до цього, до початку операційного дня, він був попереджений, що звільнений. Йому запропонували забрати трудову книжку. Він не захотів це робити і піднявся в операційну. Співробітники інституту піднялися за ним і оголосили йому ще раз перед операційною, що він звільнений, що операцію виконує інший хірург. Це його обурило. Ігор Борисович викликав родичку хворий, запропонував їй викликати міліцію. Сказав: ось я хірург і мене не пускають. Родичці він пояснив: хворий розрізали живіт, чекають мене, я тут тільки один хірург..." - додала в.о. директора.

Родичка в результаті викликала міліцію. "Це нонсенс, скільки ми працюємо, такого не було", - зазначає Колесник.

Вона додала, що такі скандали з Щепотіним трапляються не вперше, а відбуваються в останній рік. "Він сам поширює ці чутки, всі ці скандали, які з ним пов'язані. Ось була, наприклад, страйк, перекривали вулицю", - розповіла в. о. директора.

При цьому Колесник заявила, що призначений замість Щепотіна хірург успішно прооперував хвору. "Успішно, зараз вона почуває себе нормально", - повідомила Колесник.

16 лютого в ЗМІ з'явилася інформація, що він був звільнений в той момент, коли проводив операцію. І що це було зроблено в рамках люстрації.

Нагадаємо, в червні 2014 р. тоді ще міністр охорони здоров'я України Олег Мусій відсторонив директора Національного інституту раку Ігоря Щепотіна від виконання своїх обов'язків.

"До пана Щепотіну основні претензії в тому, що на 50 мільйонів закуплено за 3 роки обладнання, яке повинно було рятувати життя хворих на онкологію, вже у половини обладнання закінчився гарантійний термін використання, а воно стоїть, припадає пилом і гниє на складах. Ще приклад з мамографами: 30% фахівців з мамографії в Інституті раку, як виявилося, не мають спеціальності онколога. А той чоловік, який здійснює контроль якості надання медичних послуг - пекар, а не за освітою лікар. Там фактів на 1,5 години", - розповів тоді Мусій.