Помірна девальвація гривні не вплине на результати банків України, - НАБУ

Вівторок 22 січня 2013 11:10

Помірна девальвація національної валюти, закладена до держбюджету на 2013 р. (курс 8,3-8,4 грн/дол.), не буде мати істотного впливу на фінансовий результат банківської системи України. Таку думку висловили фахівці Незалежної асоціації банків України (НБУ), повідомляє прес-служба НАБУ.

На думку експертів, з 2008 р. банківська система набула певний імунітет до помірним курсових коливань. За цей період значно скоротився обсяг валютної складової в кредитному портфелі (на 20,8 п.п. - до 39,5% станом на 1 жовтня 2012 р.) і в зобов'язаннях (на 8,9 п.п. - до 50,1%).

"Тому, незважаючи на збереження валютних ризиків на рівні окремих банків, банківська система в цілому здатна краще протистояти курсових коливань, ніж 3 роки тому. Наявність обмежень на кредитування громадян в іноземній валюті, а також підвищені норми обов'язкових резервів за валютними коштами сприяють подальшому зниженню рівня валютизації банківської системи. При цьому банки залишаються активними учасниками валютного ринку, використовуючи різні інструменти хеджування валютних ризиків. В грудні 2012 року обсяг операцій на міжбанківському валютному ринку становить 46,3 млрд дол. (за підсумками 2012 р. - 523,7 млрд дол.)", - відзначає НБУ.

Читайте також: Азаров прогнозує середньорічний курс гривні на рівні 8,3 - 8,4 грн/дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся