ru ua

В Україні 1 липня вступає в силу закон про право власності у багатоквартирному будинку

В Україні 1 липня вступає в силу закон про право власності у багатоквартирному будинку Фото: закон дає визначення поняттю багатоквартирний будинок

Документ вводить принцип пропорційності голосів в ОСББ

В Україні сьогодні, 1 липня 2015 р., набирає чинності закон України №417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

Цей закон регулює здійснення права власності у багатоквартирному будинку та визначає права та обов'язки співвласників багатоквартирного будинку щодо його змісту та управління.

Так, закон дає визначення поняття "багатоквартирний будинок"; майна, що належить до спільного майна; визначає суб'єкти права власності у багатоквартирному будинку.

Також документ вводить принцип пропорційності голосів співвласників відповідно до їх частки у спільному майні та процедури письмового опитування одночасно з процедурою скликання загальних зборів.

"Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких перевищує 75% загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, крім рішень з питань, зазначених у пунктах 2 і 3 частини другої цієї статті, вважаються прийнятими зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких перевищує 50% загальної площі всіх квартир і нежилих приміщень багатоквартирного будинку", - йдеться в законі. Нагадаємо, раніше в кожен співвласник ОСББ має тільки один голос.

Письмове опитування співвласників здійснюється протягом 15 календарних днів з дати проведення зборів співвласників. Якщо протягом цього терміну необхідної кількості голосів "за" не набрано, рішення вважаються неприйнятими.

Також законом визначаються особливості здійснення права спільної сумісної власності щодо спільного майна багатоквартирного будинку. Встановлено, що загальне майно не може бути поділене між співвласниками, визначаються права співвласника, нормуються обов'язки і питання відповідальності.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила цей закон 14 травня 2015 р. За відповідний законопроект № 1565 проголосували 256 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Президент України Петро Порошенко підписав закон №417-VIII "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" 8 червня 2015 р.