Україна зможе протистояти економічним викликам лише за умови економічного зростання на 5-6% на рік, - експерт.

Україна потребує глибоких змін в підходах до грошово-кредитної і валютної політики, які відповідали б інтересам залучення інвестицій і переходу на інвестиційно-залежний шлях розвитку зі всім спектром викликаних кризою проблем. Про це заявив директор Інституту економіки і прогнозування Національної академії наук України Валерій Геєц, пише "Дзеркало тижня".

Вчений відзначив, що подальша невизначеність в таких питаннях, як проблема інфляції, курсу, способів їх регуляції, в питаннях про те, яким чином впливати на грошову пропозицію і, відповідно, попит, приведе до зростання національної економіки лише на 2-3%, що неминуче підсилить соціальні проблеми.

"Гарантую, що при такому зростанні накопичуватимуться проблеми в соціальній сфері, сфері споживання. Мова йде про необхідності зростання на рівні 5-6% як мінімум - тільки в цьому випадку закладаються перспективи, що за певний період накопичені проблеми можна вирішити", - відзначив В.Геєц.

За його словами, ситуація з економічним зростанням за рахунок експорту і стимуляцією внутрішнього попиту за рахунок зовнішніх запозичень, яка тривала дев'ять років підряд, вже неможлива.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся