ru ua

Україна і Бразилія домовилися про започаткування нових форм співпраці в космічній та фармацевтичній галузях.

В ході зустрічі міністра економіки Василя Цушко з надзвичайним і повноважним послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло були обговорені стан та перспективи двостороннього торговельно-економічного й інвестиційного співробітництва. Зокрема, сторони домовилися про започаткування нових форм співпраці в космічній та фармацевтичній галузях, в сфері авіабудування, енергозбереження, сільського господарства, оборони та інших. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економіки.

На думку В.Цушка, важливу роль в інтенсифікації двосторонньої співпраці відіграє міжурядова українсько-бразильська комісія з питань торговельно-економічного співробітництва, яка є дієвим механізмом вироблення альтернативи для стимулювання і розширення двосторонніх зв'язків в галузі торгівлі та інвестицій.

Міністр економіки та посол Бразилії в Україні обговорили питання організації та проведення наступного четвертого засідання комісії, яке заплановане на липень поточного року в Бразилії. Учасники зустрічі наголосили також на важливості залучення бізнесових кіл до виставкових заходів та бізнес-форумів в рамках проведення засідання міжурядової українсько-бразильської комісії.

Крім того, керівник економічного відомства запропонував підписати двосторонню угоду про взаємний захист та заохочення інвестицій. За словами міністра економіки, цей документ створить належне правове поле для залучення капіталу до перспективних галузей економіки обох країн.

В.Цушко також запросив бразильських підприємців до співпраці у спільній реалізації низки проектів та програм у рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

У свою чергу, А.-Ф. Круз-де-Мелло зазначив, що Бразилія готова розглянути пропозиції української сторони щодо участі в інфраструктурних проектах в рамках підготовки України до Євро-2012, та зацікавлена у підписанні низки міждержавних угод, зокрема щодо скасування візового режиму між країнами, а також щодо прямого повітряного сполучення між Україною та Бразилією.