Україна хоче компенсацію від "Газпрому" у разі порушення обсягів подачі газу для транзиту.

Уряд України хоче добитися від Росії підписання доповнення до контракту №ТКГУ від 19.01.09 про гарантії «Газпрому» за наданням обсягів газу для транзиту не менше 110 млрд куб. м в рік, а також уточнення реальної цифри обсягу транзиту газу на 2010 р. Про це йдеться в документі «Актуальні питання для переговорів з російською стороною по внесенню змін до Контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 рр. і Контракт про обсяги і умови транзиту газу через територію України на період з 2-9 по 2019 рр.», текст якого має в своєму розпорядженні «Дзеркало тижня».

Даний документ був підготовлений «Нафтогазом» і став основою для переговорів з російською стороною під час візиту прем'єр-міністра Миколи Азарова до Москви.

У документі вказується, що на сьогоднішній день контракт №ТКГУ не містить штрафних санкцій до «Газпрому» за невиконання контрактних обсягів по транзиту, що порушує принцип паритетності зобов'язань сторін і знижує мотивацію для здійснення транзиту через Україну за наявності інших маршрутів транзиту.

У разі порушення «Газпромом» обсягів подачі газу для транзиту необхідно провести грошову компенсацію на користь «Нафтогазу» на суму упущеної вигоди і понесених накладних витрат, а також виплату штрафних санкцій, вважає українська сторона.

Крім того, в документі вказується про необхідність внесення змін у формулу розрахунку ставки плати за послуги з транзиту. Виходячи з формули розрахунку ставки плати за послуги з транзиту, приведеної в контракті №ТКГУ, значення паливної складової тарифу призводить до того, що паливний газ, необхідний для транзиту 110 млрд куб. м газу, врахований в обсязі 3,3 млрд куб. м замість узгоджених керівниками «Нафтогаза» і «Газпрому» при підписанні контракту 4,09 млрд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся