ru ua

Україна проведе міжнародну донорську конференцію до 30-ліття трагедії на ЧАЕС

Україна проведе міжнародну донорську конференцію до 30-ліття трагедії на ЧАЕС Фото: Арсеній Яценюк

У 2017 році має бути завершено будівництво нової захисної споруди - нового безпечного конфайнмента

Уряд України приймає рішення провести в 2016 році велику міжнародну донорську конференцію до 30-ліття трагедії на Чорнобильській АЕС. Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час робочої поїздки до ЧАЕС, повідомляє прес-служба Кабміну.

"Ця трагедія стала викликом для всього світу, і увага всього світу має бути прикута до міжнародної конференції. Запрошуємо всіх донорів та контрибуторів взяти участь у великій міжнародній конференції", - зазначив Яценюк.

Глава уряду також нагадав, що у 2017 році має бути завершено будівництво нової захисної споруди - нового безпечного конфайнмента, який будується фахівцями з 23 країн, третину всіх робіт виконує Україна.

"Україна завершить перший етап щодо об'єкту, а далі нам вже доведеться самостійно думати, яким чином експлуатувати цей об'єкт", - повідомив Яценюк.

Окрім того, за його словами, у 2017 році повинне бути повністю введене в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу.

Нагадаємо, уряд ФРН вніс у фонд спорудження нового саркофагу над зруйнованим реактором Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) "Укриття" 90 млн євро.

Зазначимо, за словами Яценюка, на гасіння пожежі в районі Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) з держбюджету було витрачено близько 2 млн грн.