Україна має спростити експорт зерна в інші країни, щоб уникнути ризиків в разі війни в Сирії, - експерт

Для уникнення ризиків для вітчизняного агропромислового комплексу (АПК) у разі поглиблення конфлікту в Сирії Україна має спростити експорт в інші країни світу. Таку думку висловив голова Української аграрної асоціації Володимир Макар, передає прес-служба асоціації.

"Обсяги українського експорту сільгосппродукції в Сирію не критичні, тим більше що Україна поступово починає відкривати для себе новий ринок збуту - Китай. Проте, можливі військові дії в Сирії означають нестабільність в усьому регіоні Ближнього Сходу, який, приміром, споживає майже 40% української кукурудзи. Для того, щоб підтримати українських експортерів держава має спростити існуючу дозвільну систему, у першу чергу це стосується відміни сертифікату якості на зерно. Для цього Верховна Рада має прийняти у другому читанні законопроект № 2459 від 5 березня 2013 р. "Щодо дерегуляції ринку зерна", - заявив Макар.

Як зазначають в асоціації, загалом за 2012 рік Україна експортувала до Сирії агропродукції на 240 млн дол. Найбільш активно Сирія споживає українську кукурудзу, пшеницю, ячмінь та сою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся