ru ua

ЦВК: Внесення громадян у списки виборців в день виборів не призведе до фальсифікацій.

Внесення громадян у списки виборців в день виборів не призведе до фальсифікацій. Про це на прес-конференції заявила заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Жанна Усенко-Чорна, коментуючи рішення Конституційного суду України (КСУ) про конституційність внесення у списки виборців громадян в день виборів, передає кореспондент РБК-Україна.

Вона зазначила, що ЦВК має намір розробляти роз'яснення для дільничних виборчих комісій з метою недопущення фактів подвійного голосування виборців. Зокрема, ЦВК сформує виключний перелік підстав згідно з якими громадянин може бути включений у список виборців в день виборів. За її словами, такою підставою може бути факт реєстрації виборця в населеному пункті, якій відноситься до тієї чи іншої виборчої дільниці. Також вона додала, що реєстрація громадян в день виборів дасть можливість взяти участь у голосуванні тим, "хто з тих чи інших підстав не уточнив свої дані в державному реєстрі виборців".

Також Ж.Усенко-Чорна додала, що дільничні виборчі комісії перевірятимуть чи не включені громадяни в виборчі списки на інших дільницях в разі якщо вони внесені в списки виборців у день виборів.

Говорячи про рішення КСУ щодо необов'язковості перебування громадян на консульському обліку для участі в голосуванні на закордонних виборчих дільницях, вона зазначила як свідчить практика лише 6% громадян, що перебувають за кордоном, беруть участь у виборах. Також вона додала, що на сьогодні 390 тис. українських громадян мають свою виборчу адресу закордоном. Нагадаємо, що це поняття застосується вперше і обумовлено створенням держреєстру виборців.