Swisscom викупить 25% акцій свого мобільного підрозділу у Vodafone за 2,66 млрд євро.
Швейцарська телекомунікаційна компанія Swisscom AG викупить 25-процентний пакет акцій свого мобільного підрозділу Swisscom Mobile у британської компанії Vodafone Group Plc., найбільшого в світі оператора мобільного зв'язку, за 4,25 млрд швейцарських франків (2,66 млрд євро). Таким чином Swisscom доведе свою частку в капіталі підрозділу до 100% і розраховує, що це дозволить збільшити чистий прибуток за підсумками 2007 р. до 180 млн швейцарських франків (112,6 млн євро). Такі дані містяться в опублікованому сьогодні повідомленні швейцарської компанії.
Про намір продати свій пакет британська Vodafone оголосила в жовтні ц.р. Сплачена ціна виявилася вищою за прогнози, що чекали, що вартість пакету може скласти 3,5-3,75 млрд швейцарських франків. На думку аналітиків, цей крок Vodafone продиктований прагненням продати свою частку в компанії, де вона не бачить можливості придбання контрольного пакету.
Раніше у вересні ц.р. компанія Swisscom провела викуп 8% власних акцій за 2,2 млрд швейцарських франків (1,39 млрд євро; 1,76 млрд дол.). При цьому більше половини викуплених цінних паперів припало на частку держави. В результаті операції пакет акцій Swisscom, що належить швейцарському уряду, зменшився з 62,45% до 58,41%. В рамках програми приватизації компанії держава повинна зменшити свою частку в найбільшому телекомунікаційному операторові в країні до 50% плюс одна акція.