ru ua

Суд продовжив арешт одного з підозрюваних у вбивстві мера Кременчука Бабаєва і судді Ободенко

Кобеляцький районний суд ( Полтавська обл.) майже опівночі з 26 лютого продовжив арешт директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника, підозрюваного у вбивстві мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенко, ще на два місяці, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

26 лютого приступив до розгляду справи про вбивство мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенко.

Колегія суддів, яка розглядає справу на прохання рідних і близьких Бабаєва, а також з урахуванням маленького приміщення в якому слухається справа, заборонив відеозйомку.
Колегія суддів відхилила клопотання адвокатів підсудних про відвід обвинувача - першого заступника прокурора Полтавської області Юрія Кравченка, про відвід колегії суддів та інші.
Представники звинувачення вважають подачу таких клопотань затягуванням процесу, так як 27 лютого термін утримання Мельника та інших підсудних під вартою закінчувався. Прокуратура клопотала про продовження строку тримання підсудних під вартою.

Під час засідання підсудним Олександру Крижановскому і пізніше Олександру Мельнику стало погано. Їм була викликана "швидка допомога" та надано медичну допомогу в залі суду. Після надання меддопомоги суд продовжив роботу.

27 лютого, 11:00, суд розгляне питання про продовження терміну перебування під вартою виконавців вбивства і організатора.

Нагадаємо, 11 лютого 2014 року невідомий зробив кілька пострілів в суддю Автозаводського районного суду А. Лободенко, коли той повертався додому з роботи. Постраждалий помер у лікарні тієї ж ночі, приблизно о 01:40. Суддя виносив рішення про накладення арешту на частину майна родини Мельників, однак не розглянув справу, так як загинув.

26 липня 2014 р. мер Кременчука Олег Бабаєв був убитий пострілом в груди з вогнепальної зброї неподалік від свого місця проживання. 29 липня кримінальне провадження за фактом вбивства Бабаєва було перекваліфіковано на умисне вбивство, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб.

2 вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання 4 підозрюваних у вбивстві Бабаєва.

Пізніше на прес-конференції в Києві радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк заявив, що підозри в причетності до вбивства затримано мера Олександр Крижанівський та директор місцевої телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

У кримінальному провадженні четверо обвинувачених осіб: замовник (Олександр Мельник, власник телекомпанії "Візит"), організатор (правозахисник Олександр Крижанівський) та двох виконавців. Всі четверо перебувають під вартою.

У січні 2015 р. справи про вбивство мера і судді об'єднали в одне кримінальне провадження.