Суд засудив співучасників теракту в Домодєдово до довічного ув'язнення

Московський обласний суд виніс вирок фігурантам кримінальної справи про теракт в аеропорту Домодєдово, повідомила прес-служба Слідчого комітету Росії (СКР). Зокрема Башир Хамхоєв, а також брати Илез і Іслам Яндієви засуджені до довічного позбавлення волі. Ахмеду Євлоєву призначено покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

В ході слідства було встановлено, що учасники банди Хамхоєв і Євлоєв супроводжували виконавця теракту Магомеда Євлоєва по території Інгушетії, представили йому житло для проживання протягом декількох днів, забезпечили проїзними документами, паспортом, на автомобілі доставили Євлоєва до автовокзалу у місті Назрані і забезпечили безпечну для нього посадку в автобус. Брати Яндієви зустріли Євлоєва в Москві. У столиці вони придбали необхідні автотранспорт і засоби зв'язку, забезпечили проведення розвідки на місці планованого вибуху, пошук та оренду квартири для проживання терористів-смертників і зберігання саморобного вибухового пристрою (СВП). Встановлено також, що Яндієв здійснив приготування до скоєння ще одного теракту на території Москви, який повинен був бути здійснений навесні 2011 р.

В ході розслідування кримінальної справи слідчі провели більше 600 експертиз, в тому числі лінгвістичні, психолого-психіатричні, фотопортретные, вибухотехнічні, біологічні, а також судово-медичні експертизи. В результаті слідчі в деталях встановили роль кожного з чотирьох обвинувачених у підготовці теракту.

Терористичний акт стався близько 16:30 мск 24 січня 2011 р. в залі прильоту міжнародних авіаліній аеропорту Домодєдово. В результаті загинули 37 російських та іноземних громадян, ще 172 людини отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Як вважає слідство, вибух саморобного вибухового пристрою, спорядженого вражаючими елементами для збільшення числа постраждалих, здійснив терорист-смертник Магомед Євлоєв - учасник банди Бютукаєва "Ріяд-Ас-Саліхін", що входила до складу створеного Доку Умаровим злочинного співтовариства "Імарат Кавказ". Допомогу в здійсненні злочину Євлоєву зробили інші члени банди - його брат Євлоєв, Хамхоєв і брати Яндієви.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся