Суд виправдав французьку нафтову компанію Total у справі про хабарі в рамках програми ООН

Суд виправдав французьку нафтову компанію Total і її директора у справі про зловживання в ході реалізації програми ООН "Нафта в обмін на продовольство" в Іраку під час правління Саддама Хусейна. Про це повідомляє ВВС.

У рамках програми ООН, яка діяла з 1996 по 2003 рр., Ірак, щодо якого діяли міжнародні санкції, міг експортувати нафту в обмін на продовольство та інші гуманітарні продукти.

У 2003 р. була оприлюднена доповідь ООН, що викриває зловживання і корупцію в ході програми, на реалізацію якої було витрачено 64 млрд дол.

За версією звинувачення, концерн Total платив хабарі іракському уряду за доступ до нафти. Проте суд ухвалив, що випадків корупції та нецільового витрачання коштів у рамках програми ООН не було.

У справі проходили близько десяти менеджерів Total, а також кілька колишніх дипломатів. Всі вони відкидали звинувачення, заявляючи, що діяли в суворій відповідності з правилами, встановленими програмою.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся