ru ua

Суд Москви засудив вбивцю уболівальника "Спартака" до 20 років в'язниці

Мосміськсуд засудив Аслана Черкесова, визнаного винним у вбивстві вболівальника футбольного клубу "Спартак" Єгора Свиридова, до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Як повідомили в суді, при призначенні покарання Черкесову, суд врахував як пом'якшуючу обставину наявність у нього малолітньої дитини.
Ще п'ять уродженців Дагестану, які брали участь у бійці, отримали по 5 років позбавлення волі.
Звинувачення просило засудити уродженця м. Нальчик (Кабардіно-Балкарія) Черкесова до 23 років колонії суворого режиму з подальшим обмеженням волі на 2 роки, інших п'ятьох обвинувачених - до 8 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Звинувачення нагадало, що у Черкесова є чотири погашені судимості, він був фігурантом низки кримінальних справ, порушених у 2002, 2003, 2007, 2009 роках, більшість з них були закриті за примиренням сторін.
20 жовтня 2011 року присяжні визнали Черкесова винним в умисному вбивстві Свиридова і таким, що не заслуговує поблажливості. Вони встановили його провину в хуліганстві, вбивстві з хуліганських спонукань, замаху на вбивство, умисному спричиненні легкої шкоди здоров'ю і грабежі.
Резонансне вбивство сталося в ніч на 6 грудня 2010 р. на Кронштадтському бульварі в Москві. В результаті нападу - пострілу з травматичного пістолета в потилицю - загинув 28-літній Єгор Свиридов, що спровокувало масові акції протесту під націоналістичними гаслами в 12 містах Росії.